Marka Payot została stworzona w 1919 roku przez Nadię Payot - lekarza dermatologii, która była prekursorką konceptu "Medi-Spa", propagującego holistyczne podejście do pielęgnacji: jedność ciała, ducha i umysłu. Według dr Nadii Payot zdrowa twarz i ciało znajdują swoje odzwierciedlenie w kondycji skóry. Zgodnie z tą filozofią stworzyła ona technikę masażu opartego na 42 gestach i produkty pielęgnacyjne, których konsystencja oraz zapach dostosowują się do każdego rodzaju i kondycji skóry, a ich stosowanie zapewnia niezwykłe doznania. Stworzenie tak zaawansowanych technologicznie produktów przyczyniło się do wykreowania nowego podejścia do koncepcji piękna - metody bazującej na osiągnięciu ogólnego, dobrego samopoczucia, które odzwierciedla się w kondycji skóry twarzy i ciała.


Sztuka masażu i aplikacji produktów

Dr Nadia Payot opracowała pierwszą w Europie, wyjątkową technikę modelowania twarzy, składającą się z 42 gestów, która pozwala stymulować układ krwionośny i limfatyczny, przyspiesza metabolizm komórkowy i znacznie zwiększa wchłanianie składników aktywnych. Ponadto oddziaływanie na zakończenia nerwowe obecne w skórze, zapewnia przyjemne uczucie relaksu i odprężenia - dzięki czemu pielęgnacja metodą Payot przywraca równowagę pomiędzy ciałem a duszą.
Z myślą o codziennej pielęgnacji różnych typów cery opracowano również bogatą ofertę produktów detalicznych, które pozwalają kompleksowo zadbać o skórę w domowym.