KOSMETOLOGIA

Fotoodmładzanie Światłem LED
Nowoczesna metoda aktywizująca procesy biologiczne w skórze.Dzisiejsza medycyna estetyczna, dzięki zabiegom przy użyciu światła LED daje nowe możliwości poprawy wyglądu skóry utrzymania jej w dobrej kondycji, bez konieczności operacji plastycznych. Zabiegi przy użyciu Światła Led to bardzo przyjemne,bezbolesne,odmładzające skórę zabiegi.W footoodmładzaniu wykorzystuje się naświetlania nowoczesnymi promiennikamiLED(Lightt Emiting Diode). Przed zabiegiem rozprowadzany jest na twarzy specjalny preparat aktywny. Preparat  dobierany jest odpowiednio do potrzeb skóry klientki. Następnie zabieg wykonuje się specjalnym urządzeniem emitującym światło. Światło aktywuje w skórze szereg procesów biologicznych, które są odpowiedzialne za przekształcanie struktur komórkowych, syntezę kolagenu i elastyny, aktywację endogennych porfiryn, oraz działanie antybakteryjne i łagodzące. Wykorzystywane światło jest koherentne i monochromatyczne. Procesy, na drodze których powstaje energia, zachodzą poprzez białkowe składniki grzebieni mitochondrium. W ten sposób wzrasta energia komórkowa ATP (adenozyna-5-trój). Fototerapia LED stosowana w kosmetyce nie jest zabiegiem ablacyjnym oraz nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek.

Mikrodermabrazja jest popularnym rodzajem peelingu mechanicznego. Urządzenie wykorzystuje specjalne głowice, których końcówki pokryte są kryształkami naturalnego diamentu. Precyzyjna regulacja poziomu ciśnienia umożliwia dostosowanie głębokości zabiegu dla każdego typu skóry, Ta metoda jest w szczególności polecana osobom o  wrażliwej i skłonnej do alergii skóry, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polecić można osobom nietolerującym peelingów chemicznych. Jest to hypoalergiczna eksfoliacja. Zabieg zmniejsza suchość skóry, wygładza jej powierzchnię, zwłaszcza u osób mających tendencję do tworzenia się zarówno powierzchownych, jak i głębszych zmarszczek oraz blizn. Korzystnie wpływa przy cerach ze zmianami trądzikowymi, rozszerzonymi porami, łojotoku oraz zaskórnikach. Zabieg przeznaczony jest dla skóry zmęczonej, szarej oraz niedotlenionej. Działa regenerująco i odmładzająco.

Nowoczesne oczyszczanie skóry ultradźwiękami
PEELING KAWITACYJNY to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega bezpiecznie i bezboleśnie. To system do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji, bez efektów ubocznych. Peeling kawitacyjny działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje. To zjawisko zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi.  Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka.  Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne jej odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości. Po zabiegu skóra jest odnowiona i odświeżona. Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i bakterii. Głębokie oczyszczenie porów pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowuje skórę do wszelkich kosmetycznych aplikacji, odbywa się naturalna, głęboka penetracja produktów bez zastosowania prądu, efekt wzbudzonej energii powoduje, że poziom melaniny spada, a odbarwienia i skazy cery znikną. Peeling kawitacyjny może być stosowany przy skórze bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Działa kojąco i regenerująco na skórę.  Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na twarzy, dekolcie oraz plecach. Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z SONOFOREZĄ.

Nowoczesna sonoforeza (ultradźwięki). Fale emitowane przez specjalne urządzenie masują skórę i wprowadzają substancje aktywne w głąb do skóry właściwej. Poprawia ukrwienia skóry i jest wykorzystywana w celu wtłoczenia w głębsze warstwy skóry preparatów: odżywczych i nawilżających. Zabieg jest doskonałym dopełnieniem innych zabiegów.