CENNIK DIETETYKA

DIETETYKA W ZAKRESIE SCHORZEŃ SKÓRNYCH

Choroby skórne mają często podłoże wielokierunkowe. Duży wpływ w chorobach skórnych mają czynniki genetyczne, hormonalne, układ nerwowy, żywienie oraz stresy. Nasilenie wielu chorób skóry ma związek z niewłaściwym odżywianiem oraz zaburzeniami funkcjonowania układu trawienia.

ZAPOBIEGANIE I LECZENIE OTYŁOŚCI

Nadwaga i otyłość stanowią na świecie i w Polsce poważny problem zdrowotny i ekonomiczny. Otyłość stanowi przyczynę wielu innych schorzeń takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zawały, udary, nowotwory złośliwe oraz wiele innych. Rozwija się najczęściej powoli. Odpowiednie żywienie i profilaktykę należy podejmować możliwie wcześnie, aby nie dopuścić do powikłań metabolicznych i narządowych.

ŻYWIENIE KOBIET W CIĄŻY

Lekarze i Dietetycy są zgodni co do tego, że brak dostatecznej ilości korzystnych składników w diecie zagraża zdrowiu nie tylko kobiety ciężarnej, ale i oczekiwanego przez nią dziecka.

ŻYWIENIE W NADCIŚNIENIU TĘTNICZYM

Nadciśnienie tętnicze to choroba cywilizacyjna związana z niewłaściwym stylem życia oraz nieodpowiednim odżywianiem. Nadciśnienie może mieć bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego też ważna jest profilaktyka i właściwe leczenie tej choroby, w czym dużą rolę odgrywa właściwa dieta.

Pierwsza wizyta + analiza spożycia + analiza składu ciała - 180zł
Wizyta kontrolna + analiza składu ciała - 80zł
Opracowanie jadłospisu na 10 dni - 210zł